Jiří Trnka

03.12.2020

Výstava obrazů národního umělce Jiřího Trnky

3.12.2020 - 14.1.2021

Vážení návštěvníci a hosté kavárny Malý mnich,

jsme Studio trnka a na závěr letošního roku jsme pro Vás ve spolupráci s kavárnou Malý mnich, připravili výstavu obrazů národního umělce Jiřího Trnky. Chtěli bychom připomenout dílo tohoto umělce, které patřilo po několik desetiletí k základním kamenům české ilustrační a filmové tvorby.

Stěžejní činností naší firmy je nakladatelství zaměřené převážně na tradice a dílo Jiřího Trnky, ke kterému máme blízký vztah. Duší našeho studia jsou ale neposedné výtvarnice Klára Trnková a její dcera Tereza Šebestíková, které nevydrží chvíli v klidu, stále mají nové a nové nápady a nebylo tedy udržitelné zůstat jen u knížek.

Studio by se dalo rozdělit do tří hlavních edic, z nichž v každé najdete nejrůznější produkty. Náplní jsou tak nejen knížky, ale i pohlednice, reprodukce, hry, trička a spousty jiných doplňků, které trochu rozjasní a rozveselí šedou každodennost.

Edice Jiří Trnka

Cílem této řady je znovu připomenout rozsáhlé dílo národního umělce Jiřího Trnky. Chceme opět vydat známé Trnkovy ilustrované knihy.

Edice Naše babička

Edice je zaměřená na nejrůznější poznatky vycházející ze zkušenosti našich předků. Najdete tu stolní, nástěnné kalendáře, zajímavé kuchařské recepty, bylinné čaje, přírodní kosmetiku, zahradnické rady.

Edice Klára Trnková

Dcera Jiřího Trnky, která naplňuje svými nápady a kolážemi Edici naší babičky, se zabývá též vlastní tvorbou. Kromě grafiky a reprodukcí je možné její obrázky najít na zajímavých bytových doplňcích.

Přejeme Vám a Vašim dětem krásné a milé posezení u obrazů pana Jiřího Trnky.

STUDIO trnka s.r.o., Jaroslava Kšánová