en-Ze života kavárníka: Nočník

29/01/2021

Ze života kavárníka: Nočník

Je zimní mrazivé odpoledne, hosté se stahují do teplých prostor kavárny. Obsazené jsou všechny místa v herně pro děti a většina stolů v hlavní místnosti. Obsluha je v jednom kole. Vůně umleté kávy a čerstvých vaflí plní kavárnu.

K baru přichází mladá maminka. Mile se usměje na obsluhu a ptá se: "Nemáte tady nočník?" Obsluha zkušeně odpovídá: "Nočník ne, ale dětskou redukci na záchod ano!" Maminka se rozhodně neraduje a začíná překvapovat: "Můj syn vždycky potřebuje delší čas a na standardním záchodě se nudí". Servírka nechápe a udiveně se ptá: "A jak by to nočník mohl zachránit?" Rozuzlení přichází, ale bere i dech. "No, sedl by si vedle mě a byl by více v klidu..." vysvětlí roztomile maminka. Servírka se ujistí: "Myslíte jako u stolu, vedle ostatních hostů, kteří právě jedí?!" "Vždyť je to jen dítě!", namítne maminka.

Naštěstí jsme nočník neměli a dnes už i vím, že ho mít ani nesmíme. Nedokážu si představit, že za mnou příjde host, ať se postarám o to, aby se mu pod nosem nemísila vůně jeho sladké vafle a pach čerstvého bobku od vedle...

Přeji vám pohodový den

Marek Láznička