en-Zavěšené kafe u Malého mnicha

03/06/2020

Zavěšené kafe

stav kreditu k 25.5.2020: 250,- Kč

V kavárně Malý mnich již léta používáme zákaznické a dárkové karty na které si hosté můžou nabít kredit v libovolné výši a tímto kreditem pak platit. Nabité kredity mají neomezenou platnost a pokud host kartu ztratí, snadno mu vystavíme novou a o kredity nepřijde. Karty skvěle fungují jako dárky na konci školního roku, pro děti na zmrzliny i pro seniory, aby měli motivaci vyjít z domu mezi lidi.

Tento systém magnetických karet funguje velmi dobře, a proto jsme se jej rozhodli rozšířit o jednu charitativní kartu, která bude stále k dispozici v kavárně.

Možná znáte z Neapole "zavěšené kafe". Jde o anonymní charitu, kdy zákazník zaplatí dvě kávy: jednu pro sebe a jednu pro někoho, kdo si ji nemůže dovolit. Pak přijde do kavárny člověk, který nemá na kávu peníze a zeptá se, zda tu nemají zavěšené kafe. Pokud tu zavěšené je, vypije si jej zdarma.

No a u Malého mnicha to bude fungovat podobně.

V kavárně je připravena jedna charitativní kartička, na kterou můžete nabít min. 1,- Kč kreditu. My za kavárnu vložíme na tuto kartičku každý měsíc 100,- Kč. Ke vkladu vám dáme účtenku z pokladny a odvedeme z něj DPH. Host, který by k nám do kavárny běžně nepřišel, protože nemá na útratu peníze, může kredit z této charitativní kartičky použít na úhradu své útraty. Může si dát kávu, zmrzlinu nebo vafli. Ale nebude moci z tohoto kreditu platit žádný alkoholický nápoj.

Průběžně budeme sledovat stav kreditu a zveřejňovat jej.

Jsme sami zvědaví, jak se tento způsob charity ujme právě v Mníšku pod Brdy.