en-Rockování s Tonym XXV. Glamrock

24/02/2022

Glamrock

ve čtvrtek 17.2.2022 od 18:30h

Pokračujeme s poslechovým pořadem veterána české rockové scény, baskytaristy a zakladatele skupin Abraxas, Žlutý pes, Pumpa, Tonny Blues Band, který žije trvale v Mníšeku pod Brdy - Tony Smrčka.

omezená kapacita
rezervace nutná

vstupné dobrovolné

Ve dvacátémpátém večeru poslechového pořadu si pustíme songy rockových kapel ve stylu glamrock.

Zazní nahrávky T.Rex, Slade, Sweet, Alice Cooper, Gary Glitter, Roxy Music, Silver Head, New York Dolls, Mott the Hoople a další.

Těším se na Vás, milí posluchači kvalitní, rockové hudby."          Tony Smrčka


Glam rock (známý také jako Glitter Rock) je styl rockové hudby, který se objevil po éře hippies na začátku 70. let. Fanoušci glam rocku se odlišovali od členů hnutí hippies okouzlujícím (glamorous) oblečením, které bylo inspirováno sci-fi, hollywoodskou kulturou a oblečením bisexuálů. Glam rock je charakterizován jako fádní, uspávající balada i rozpustilé vysokoenergetické rock and rollové stylizace ovlivněné hudbou Rolling Stones, přičemž ve zpěvu dominují pokřiky (většinou se pokřikuje krátká část refrénu, která je zároveň názvem skladby). Hlavním tématem textů byla sexualita, drogy, vědecká fantastika a revoluce teenagerů. Některé hudební skupiny začaly tento efekt využívat. Svým mimozemsky působícím blýskavým oblečením a make-upem se snažily vyvolat dojem, že pocházejí z jiné civilizace.
zdroj: wikipedia.org